JOGA DLA DOJRZAŁYCH, zapisy do nowej grupy

Zapraszamy na regularne zajęcia “jogi dla dojrzałych”. Spotkania w każdy wtorek o godz.12:15-13:15. Grupa ruszy po uzbieraniu minimum 6 osób. Adres: Yoga Loft Poznań, ul. Gajowa 8/1. Cena: 140zł za 4 zajęcia (karnet ważny 2 miesiące).

Zajęcia prowadzi Justyna van Berkel:
“Z wykształcenia jestem artystą tancerzem, nauczycielem jogi w stylu Vinyasa oraz jogi skierowanej do pacjentów onkologicznych.
Prywatnie mama dwóch dorosłych już kobiet i od 29 lat partnerka mojego najlepszego przyjaciela i bratniej duszy, z którym nie obawiałbym się przejść przez życie w największych trudnościach.
O jodze napisano już tyle słów, iż zapewne te które chcę Wam przekazać w jakiejś części się powtórzą, jednakże:
Joga dla mnie jest ciągłym uświadamianiem sobie wielu aspektów życia, które pozwalają mi poznać siebie, pomóc sobie i innym. Oba aspekty czyli fizyczny i umysłowy łączą się w jedność, co zauważam podczas mojej praktyki łączenia ruchu, oddechu i koncentracji. Ma to niesamowity wpływ na wzmocnienie, uelastycznienie ciała, kontrolę i korektę postawy, świadomy oddech, uważność i opanowanie umysłu oraz drogę do wymarzonej sylwetki. Wymienione powyżej skutki przeplatają się , co pozwala zarówno ciału i umysłowi czerpać z nich korzyści. Bardzo indywidualną korzyścią z uprawiania jogi, po wielu latach aktywności fizycznej ( taniec, czynna rekreacja )jest dla mnie brak napięć i kontuzji, możliwość radzenia sobie z przypadłościami dnia, w sposób świadomy, opanowany i nie wpływający negatywnie na mój umysł i ciało”.
ZALETY PRAKTYKOWANIA JOGI W WIEKU DOJRZAŁYM:
Większość problemów zdrowotnych wynika ze stresu i z braku ruchu.
Wykonując asany i stosując techniki oddechowe wpływamy pozytywnie zarówno na nasze ciało jak i umysł. Ruch powoduje uelastycznienie stawów i zwiększa ich mobilność. Uzyskiwanie zwiększonego zakresu ruchu, jaki daje joga, przywraca nas do stanu naturalnego.
Regularna praktyka uelastycznia mięśnie, uwalnia organizm od nadmiaru stresu i napięcia. Zwiększa mobilność ciała, zapobiega wielu schorzeniom, m. in. osteoporozie, przywraca swobodnie płynącą energię i radość życia.
Niezwykle ważnym aspektem jest wzmacnianie mięśni, które są gorsetem dla naszego kręgosłupa, osłoną zarówno dla niego, jak i dla narządów wewnętrznych.