JOGOWE POWITANIE WAKACJI NA KRECIE!

Szczegółowe informacje
Data: 26.06 - 1.07.2023 Czas trwania: 6 dni Cena: od 590euro Ilość osób: 16 Zapisz się
Program zajęć

Każdy dzień będziemy rozpoczynać praktyką jogi (z podziałem na grupy zaawansowania). Popołudnia  poświęcimy na wspólne zajęcia z techniki asan, ćwiczenia oddechowe, medytację, mantrowanie.

Przybliżony plan warsztatów: 
poniedziałek (dzień przyjazdu), godz. 17:00 – sekwencja księżycowa
godz. 19:30 – kolacja
wtorek- piątek
– rano (przed śniadaniem) – ranna praktyka (z podziałem na grupy, grupa zaawansowana – 1 seria prowadzona ashtangi lub mysore, grupa początkująca – wprowadzenie do ashtangi)
– 10:00/10:30 – śniadanie
– 15:00/15:30 – obiad
– 18:00-19:30 – zajęcia jogi: technika asan, filozofia jogi, medytacja
– 19:30 – kolacja
W czasie wolnym spacery, kąpiele, ewentualnie zwiedzanie okolicy
sobota
– 8:00 – 1 seria ashtangi (wszyscy razem)
– 10:00 – śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie

Ashtanga vinyasa joga jest dynamicznym stylem jogi, polegającym na synchroniizacji ruchu z oddechem. Praktyka, która jest formą medytacji w ruchu, przynosi ukojenie dla ciała a także dla umysłu. Pozbywając się napięć pozwalamy na swobodny przepływ energii przez nasze ciało. Koncentrując się na oddechu i na odliczaniu vinyas dajemy odpocząć zmęczonemu nadmiarem bodźców układowi nerwowemu. Założeniem ashtangi jest praca zarówno nad siłą jak i elastycznością, by przywrócić ciało do stanu równowagi. Budujące siłę przejścia pomiędzy pozycjami są tak samo ważne, jak same asany.

Sekwencja księżycowa została stworzona przez Mathew Sweenaya, jako odpowiedź na potrzeby jego uczniów praktykujących ashtangę. Działa rozluźniająco, w szczegołnóści na obszar bioder. Można ją praktykować w dni księżycowe (pełnia/nów), ale również w dni kiedy potrzebujemy spokojniejszej, mniej siłowej praktyki (a działającej równie głęboko).

 

Kochani! Oczarowani zeszłoroczną miejscówką na południu Krety, postanowiliśmy do niej wrócić w cieplejszym czasie, kiedy woda będzie sprzyjała długim kąpielom :)

Zapraszamy pod koniec czerwca na 5-dniowy wyjazd do Pavlo’s Place, przepięknie położonych apartamentów, z widokiem na morze, prowadzonych od kilkunastu lat przez grecką rodzinę. Zakochacie się w tej mniej turystycznej części wyspy, która zachwyca przyrodą i stwarza idealne warunki na wyciszenie.

MIEJSCE: Pavlos Place, Kreta – Grecja

DATA: 26.06-01.07.2023 (6 dni, 5 nocy), 26.06 jest dostępny lot linii Ryanair z wylotem z Poznania!

CENA: 590 euro przy wpłacie rezerwacyjnej do 15.02/ 660 euro – cena regularna (cena nie zawiera biletu lotniczego i ubezpieczenia podróżnego)
* do pokoju 1 -osobowego dopłata w wys. 150 euro

Cena zawiera:
– 5 noclegów w pięknie położonym ośrodku agroturystycznym w pokojach 2 -osobowych z widokiem na morze (na życzenie pokój jednoosobowy za dopłatą)
– 3 posiłki wegetariańskie: śniadanie, obiad oraz kolacja, kawa do śniadania oraz napoje wliczone w cenę
– 2 razy dziennie zajęcia jogi z Moniką Balicką (rano z podziałem na grupy zaawansowania)
Cena nie zawiera:
– dojazd, bilet lotniczy
– transport z lotniska na Krecie do miejsca docelowego (pomagamy zorganizować transport lub wynajem samochodów)
– ubezpieczenie
– ewentualne wycieczki na miejscu
Miejsce gwarantuje wpłata rezerwacyjna w wys. 290 euro (może być równowartość w złotówkach) płatna na konto podane mailowo po dokonaniu zapisu.
Polityka zwrotów:
* przy rezygnacji do 28.02.2023 otrzymasz zwrot całej wpłaty rezerwacyjnej, potrącony o opłaty bankowe
* przy rezygnacji po 28.02.2023 ponosisz koszty w wys. wpłaty rezerwacyjnej
(możesz odsprzedać warszaty innej osobie).

ZAPISY: [email protected], po zapisaniu się drogą mailową, otrzymasz konto do wpłaty rezerwacyjnej

Warsztaty poprowadzi Monika Balicka, która uczy dynamicznego stylu ashtanga vinyasa joga oraz sekwencji księżycowej – łagodniejszej praktyki, która doskonale uzupełnia praktykę ashtangi:
“Zapraszam gorąco (zarówno osoby już praktykujące ashtangę lub inny styl jogi, jak i również zupełnie początkujące) na jogowe wakacje na Krecie.
Grecka wyspa znana jest z niesamowitej przyrody. Malownicze wybrzeża, sławne klify, wąwozy, góry, szerokie, piaszczyste i czyste plaże – dla tych widoków wracam po roku 🙂
Wyspę zamieszkują niezwykle przyjaźni, otwarci ludzie.
ZAKWATEROWANIE. Wybrałam miejsce idealne na aktywny odpoczynek z jogą. Hotel prowadzony od ponad 25 lat przez grecką rodzinę położony jest na południu Krety, z dala od resortów turystycznych, za to kilka kroków od rozległej plaży.
Lokalizacja zapewnia spokój i ciszę oraz przepiękne widoki na morze i góry.
Każdy z pokoi, urządzony w prostym greckim stylu posiada łazienkę  oraz własny balkon z widokiem na morze Libijskie.
W razie pytań piszcie do mnie na adres: [email protected]

Uwaga! Dojazd we własnym zakresie, osoby lecące z Poznania mają dobre połączenie tanimi liniami Rayanair.
Transport na wyspie do miejsca dolcelowego zazwyczaj organizujemy razem (za dodatkową opłatą), jeśli będą osoby chętne.
Warto rozważyć wynajęcie samochodu na lotnisku, jeśli zamierzacie zwiedzić najciekawsze miejsca na wyspie.
MONIKA BALICKA:
Założycielka szkoły Yoga Loft.
Pasjonatka stylu Ashtanga Vinyasa Yoga. Uczy w tradycyjny sposób bazując na odliczaniu vinyas (czyli ruchów zsynchronizowanych z oddechem, z których stworzona jest każda sekwencja) i koncentrując uwagę na oddechu.
Ukończyła trening dla nauczycieli prowadzony przez Manju Pattabhiego Joisa: “The Primary Series” (1 seria ashtangi wg tradycji Sri K. Pattabhiego Jois’a).
Odbyła również 200 godzinny kurs z Beatą Darowską a certyfikowany przez Johna Scotta, który był jednym z pierwszych uczniów Pattabhiego Joisa – twórcy sytemu ashtanga. Jest rózwnież autoryzowaną nauczycielką sekwencji księżowcowej stworzonej przez Matthew Sweenaya.

Imie i nazwisko (wymagane)

Adres e-mail (wymagane)

Dodatkowe informacje / pytania