POCZUĆ ASANĘ – WARSZTATY Z ARTUREM CHRUSZCZEM

Szczegółowe informacje
Data: 10.10 - 11.10.2020 Czas trwania: 2dni (sob-niedz) Cena: od 380zł Ilość osób: 16 Zapisz się
Wpłata rezerwacyjna
Nazwa: YOGA LOFT Numer konta: 07 1160 2202 0000 0004 5782 8553 Tytułem: IMIĘ I NAZWISKO, NAZWA EVENTU
Program zajęć
Moduł pierwszy skupiony jest na zgięciu i wygięciu kręgosłupa – ruchu w płaszczyźnie strzałkowej. Będziemy przyglądać się skłonom (np. uttanasana, paschimatanasana, halasana, upavishta konasana itp.) i wygięciom do tyłu (np. dhanurasana, urdhva mukha svanasana, shalabhasana itp.) angażując przód i tył ciała, uelastyczniając i poprawiając ślizg pomiędzy tkankami (szczególnie taśma pow. przednia i tylna). Ucząc się robić to w sposób przyjemny, estetyczny i satysfakcjonujący, uwrażliwiając się na dozniania zmysłowe płynące z ciała – które pomogą nam znaleźć “naszą pozycje”.
Podczas części teoretycznej porozmawiamy o tym czym jest asana i jak ją praktykować, łącząc mądrość wschodu (joga sutry) ze współczesną nauką, aby praktyka przynosiła korzyści.
ARTUR CHRUSZCZ:
“Od zawsze fascynowały mnie dyscypliny łączące ciało i umysł,
pozwalając być w mistycznym “tu i teraz”. Zaczynałem od sztuk walki (judo, brazylijskie jiu jitsu), aż w końcu trafiłem na jogę, w której poprzez połączenie ruchu z oddechem, odnalazłem sposób na wyciszenie gadania w głowie i bycia bardziej obecnym. Joga jest dla mnie ścieżką do bycia przy zdrowych zmysłach – zamiast ciągłego myślenia i analizowania, pozwala czuć i doświadczać. Poprzez uważny ruch, oddech i słuchanie sygnałów wysyłanych przez ciało, buduję większą świadomość i zaufanie do siebie. Ucząc kultywuje uważność, skupiając się na prostocie i łatwości, tak aby joga mogła stać się codziennością, budując pełne wdzięku i gracji ciało, jasny umysł i przyjemność bycia. Łącze dalekowschodnią mądrość ze współczesną wiedzą i odrobiną humoru, przedstawiając jogę, która działa w kontekście rosnącego tempa życia i rozwoju technologicznego.”
“Na swojej ścieżce miałem szczęście spotkać wielu wspaniałych nauczycieli, moją największą inspiracją są Richard Freeman i Mary Taylor – z którymi na praktyce i rozmowach spędziłem długie godziny, którzy zawsze służą przykładem, radą wsparciem w zgłębianiu jogi. To dzięki relacji z nimi, byciu uczniem, wiem kim jest i jaką role pełni nauczyciel. Ukończyłem z nimi trzykrotnie szkolenie nauczycielskie – ostatnim razem miałem zaszczyt być w roli asystenta. Obecnie jestem żywo zainteresowany i rozwijam się w edukacjI somatycznej (4 letni kurs metody Feldenkraisa).
Kochani! Z radością zapraszamy po raz kolejny na warsztaty z Arturem Chruszczem!
Temat: “Poczuć asanę”.
Termin: 10-11.10.2020.
Miejsce: Yoga Loft Poznań, ul. Gajowa 8/1.
PLAN:
Sobota 10.10.2020, godz. 11:00-17:00 (z przerwą)
Niedziela 11.10,2020, godz. 11:00-16:00 (z przerwą)

KOSZT: 380zł (do 30.09)/440zł (po 30.09), rezerwacja miejsca mailowo pisząc na: [email protected] Wymagana jest wpłata zadatku w wys. 80zł na konto Yoga Loft, rach nr: 07 1160 2202 0000 0004 5782 8553, wpisując w tytule “imię i nazwisko, warsztaty z Arturem Chruszczem”.
Podczas warsztatów “Poczuć asanę” eksplorować będziemy pozycje jogi z perspektywy somatycznej – uwrażliwiając się na to co odczuwamy w pozycjach. Zajęcia łączą proces “Świadomości poprzez ruch” metody Feldenkraisa i klasyczne pozycje jogi i pozwalają pogłębić swoje poczucie ruchu i ciała w przestrzeni. Poprzez łagodne eksperymenty ruchowe budować będziemy wyraźniejszy “obraz ruchu”, pozwalający na doświadczanie większej lekkości i przyjemności w ciele (w asanach i na codzień). Warsztaty nie mają poziomu zaawansowania – zorientowane są na lepsze “czucie” ruchu i asan, a nie lepsze “robienie”, dlatego w zajęciach może uczestniczyć każdy.

Imie i nazwisko (wymagane)

Adres e-mail (wymagane)

Dodatkowe informacje / pytania