RELAKS NIEDZIELNY Z BEATĄ, 01.08

Szczegółowe informacje
Data: 1.08 - 1.08.2021 Czas trwania: 1 dzień Cena: 60 zł Ilość osób: 12 Zapisz się
Wpłata rezerwacyjna
Nazwa: YOGA LOFT Numer konta: 07 1160 2202 0000 0004 5782 8553 Tytułem: IMIĘ I NAZWISKO, NAZWA EVENTU
Program zajęć

Beata Ziemowska o sobie:
Według mnie droga Jogi uczy cierpliwości, pokory i akceptacji. Jeśli odpuścimy walkę, oczekiwania, znajdziemy radość i pokój w ruchu i zatrzymaniu, w oddechu, który prowadzi do mądrości ukrytej w ciele. Regularna praktyka pomaga dokonywać świadomych wyborów, buduje wewnętrzny balans, integruje i prowadzi do wolności.
Kurs nauczycielski odbyłam w Stowarzyszeniu Jogi Akademickiej, nauczycielski Ashtangi u Manju Pattahbi Joisa. Prowadzę regeneracyjne zajęcia, które obejmują elementy jogi Yin, ćwiczenia taoistyczne, łagodny ruch w rytmie oddechu, automasaż i medytację. Fascynują mnie zioła i starożytne systemy medyczne. Ładuję siły z Natury, odpoczywam czytając, pisząc i fotografując.

Zapraszamy na relaksujące niedzielne popołudnie z Beatą Ziemowską, mile widziane są również osoby zupełnie początkujące.

RELAKS NIEDZIELNY Z BEATĄ
Temat: Joga Yin i Ćwiczenia Tao
Termin: 1 sierpnia, godz. 17.00 – 19.00
Miejsce: Yoga Loft Poznań, ul. Gajowa 8/1
Cena: 60zł lub 2 wejścia z karnetu (dla osób z karnetem open zajęcia są odpłatne)
Zapisy: [email protected]
Płatność przelewem na konto Yoga Loft, rach nr: 07 1160 2202 0000 0004 5782 8553
YIN JOGA
w odróżnieniu od dynamicznych form, które pracują głównie z mięśniami, koncentruje się na oddziaływaniu na tkankę łączną. Podczas gdy dynamiczna (yang) joga skupia się na rozgrzaniu, rozciąganiu i wzmacnianiu mięśni, joga yin skierowana jest na więzadła, ścięgna i kości zwłaszcza w obrębie stawów biodrowych, miednicy oraz dolnego kręgosłupa. Dzięki długiemu trwaniu w pozycji w rozluźnieniu, unikamy odruchowego obronnego napięcia, jakim często reaguje rozciągany gwałtownie mięsień. Praktyka yin jogi pozwala na zwiększenie zakresu ruchu lecz także na poprawę ukrwienia i odżywienia struktur stawowych, nawilża i uelastycznia powięź, wzmacnia kości. Uwalniając napięcia tworzy nową przestrzeń i swobodny przepływ energii. Tym razem w praktykę wpleciemy ćwiczenia taoistyczne, których podstawą jest uziemienie, wypośrodkowanie i spokojny ruch w rytmie oddechu.
JOGA NIDRA
W świecie pełnym hałasu, stresu i pośpiechu, zatrzymanie w bezruchu, w ciszy i rozluźnieniu wydaje się być potrzebą naglącą. Relaksacja jest jedną z najważniejszych technik, które wpływają na rozluźnianie mięśni, równoważenie układu nerwowego i wyciszenie psychiczne. Yoga Nidra jest stanem głębokiej relaksacji, stanem, za którym każdy człowiek tęskni. Oznacza „jogę snu psychicznego”, przy czym sen w kontekście jogi to próba kontrolowanego wycofania uwagi ze świata wrażeń przy pełnej świadomości i nakierowanie jej do wewnątrz. W trakcie sesji leżymy wygodnie, wchodzimy w stan totalnego komfortu dla ciała i zmysłów. Joga Nidra neutralizuje zatem zewnętrzne przeszkody a przez wyciszenie ciała i psychiki umożliwia nam dotarcie do siebie, pomaga zrozumieć własne myśli i uczucia. Obraz świata po sesji relaksacji staje się bardziej zintegrowany i zrozumiały, pozwala doświadczyć prawdziwej wolności.
Ta transformacyjna praktyka może być używana dla zwiększenia kreatywności, poprawy snu i ogólnego stanu zdrowia. Warto dla niej przygotować swoją osobistą intencję.

Imie i nazwisko (wymagane)

Adres e-mail (wymagane)

Dodatkowe informacje / pytania