WARSZTATY ASHTANGI W CEGLARNI

Szczegółowe informacje
Data: 15.03 - 17.03.2024 Czas trwania: 3dni (piątek-niedz.) Cena: od 1190zł Ilość osób: 20 Zapisz się
Wpłata rezerwacyjna
Nazwa: YOGA LOFT Numer konta: 07 1160 2202 0000 0004 5782 8553 Tytułem: IMIĘ I NAZWISKO, NAZWA EVENTU
Program zajęć

W programie ranne zajęcia dynamicznej ashtangi oraz warsztaty sekwencji księżycowej.

Piątek
od godz. 17:00
– przyjazd, zakwaterowanie
godz. 17:45 – łagodna praktyka
godz. 19:00 – kolacja
godz. 20:00 – spotkanie organizacyjne, ćwiczenia oddechowe
Sobota
godz. 6:30 – ashtanga prowadzona dla grupy zaawansowanej
godz. 8:30 – ashtanga prowadzona dla grupy początkującej
godz. 10:00 – śniadanie
godz. 12:00-14:00 – warsztaty/technika asan
godz. 14:15 – obiad
godz. 17:00-18:30 – warsztaty/technika asan
godz. 18:30/19:00  – kolacja
Niedziela
godz. 8:00 – praktyka ashtangi (wszyscy razem), prowadzenie do janu sirsasany, grupa zaawansowana kończy w stylu mysore.
godz. 10:00 – śniadanie
godz. 12:00-13:30 – sekwencja new moon, medytacja, mantry
godz. 14:00 – obiad
godz. 15:00 – wykwaterowanie, powrót do domu

 

Zapraszamy na weekendowe warsztaty z dynamiczną ashtanga vinyasa jogą.
Warsztaty poprowadzi Monika Balicka.
W programie praktyka dynamicznej ashtangi oraz ćwiczenia oddechowe przygotowujące do medytacji.
Miejsce:
Klimatyczna Ceglarnia położona ok. 60km od Poznania
“W CEGLARNI czas się zatrzymuje i nikt tego nie chce zmieniać. Każdy pokój został dopracowany do najmniejszego szczegółu. W pokojach brak jest telewizorów, istnieje za to możliwość pożyczenia projektora oraz książek i czasopism. 10 minut pieszo znajduje sie jezioro Jarosławkie.”
Adres: CEGLARNiA Jarosławki 3
63-130 Książ Wielkopolski)
Termin: 15-17.03.2023 (piątek-niedziela)
CENA early bird (zapis i wpłata do 10.01.2024): 1190zl
CENA regularna (wpłata po 10.01.2024): 1290zł
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata w wsokości 690zl (cena early bird) / 790zl (cena regularna) na konto szkoły Yoga Loft.
Reszta kwoty (500zł) jest płatna gotówką na miejscu.
W cenie:
– warsztaty jogi
– 2 noclegi w pokoju 2-osobowym z łazienką
– pełne wyżywienie wegetariańskie
Dojazd we własnym zakresie
Należy wziąć własne maty do jogi!
ASHTANGA VINYASA JOGA
jest dynamiczną praktyką jogi, kształtującą nie tylko elastyczność, ale także siłę i szybkość ciała. Jest podejściem do praktyki, w którym najważniejsze jest podążanie za oddechem, poprzez synchronizację każdego ruchu z wdechem lub wydechem. Ashtanga joga wymaga od ucznia samozaparcia i zaangażowania w praktykę.
Zajęcia ashtangi dają efekt sauny i masażu jednocześnie, oczyszczają i uzdrawiają ciało. Regularna praktyka zapewnia prawidłową postawę i ładną sylwetkę, poprawia kondycję i samopoczucie. Czyni ciało elastycznym i silnym, a także działa na poziomie mentalnym uspakajając umysł.
SEKWENCJA KSIĘŻYCOWA równoważy słoneczny charakter dynamicznej ashtangi. Jej podstawy są podobne jak w klasycznej ashtanga jodze. Utrzymujemy świadomą kontrolę nad oddechem wykorzystując oddech ujjayi. Nie występują w niej klasyczne przeskoki (vinyasy) za to wykonujemy supta vinyasy, które mimo, że są znacznie łagodniejsze, doskonale rozciągają ciało. Zamiast Powitań Słońca wykonujemy Powitania Księżyca. W pozycjach zostajemy dłużej niż zazwyczaj. Każdą pozycję rozpoczynamy od lewej strony, po to by przełamać schematy, których się wcześniej wyuczyliśmy. Lewa strona ciała reprezentuje intuicję i kobiecy aspekt ludzkiej natury (w przeciwieństwie do prawej symbolizujące analityczny umysł i męskie cechy). Lewa strona związana jest z przywspółczulnym układem nerwowym w sanskrycie zwanym Ida nadi lub Chandra nadi, dlatego też sekwencja księżycowa doskonale równoważy solarny i energetyczny aspekt praktyki ashtanga jogi.
PROWADZĄCA: MONIKA BALICKA
jest nauczycielką ashtanga vinyasa jogi zgodnie z tradycyjnym przekazem Pattabhiego Joise’a, założycielką poznańskiej szkoły Yoga Loft.
Prowadzi głównie zajęcia Ashtanga Vinyasa Yoga ale także vinyasy inspirowanej stylem Vinyasa Krama Yoga, które łączy koncentracja na oddechu. Ashtangi uczy według tradycyjnej metody, zachęcając uczniów na zajęciach MYSORE do samodzielnej pracy, która sprzyja uważności i rozwijaniu świadomości ciała.
“Mam wielu nauczycieli, którzy są źródłem inspiracji. Jednym z ważniejszych jest John Scott, przekazujący ashtangę w sposób, w jaki był uczony przez jej zaożyciela Pattabhiego Joisa.
Joga jest dla mnie drogą do samopoznania. Poprzez rozwijanie, rozbudzanie świadomości ciała, wpływa na rozpoznanie potrzeb na poziomie emocjonalnym i duchowym.
Każdy dzień rozpoczynam na macie, zmierzając się ze swoimi  ograniczeniami i lękami.
Regularna praktyka ashtangi daje niesamowitą siłę nie tylko na poziomie fizycznym. Uspakaja umysł, daje poczucie bezpieczeństwa, uczy radzenia sobie ze stresem. Uczy też akceptacji do otaczającego nas świata, poprzez rozwijanie akceptacji i miłości do Siebie ♥
Do zobaczenia na zajęciach! 🙂” Monika

Imie i nazwisko (wymagane)

Adres e-mail (wymagane)

Dodatkowe informacje / pytania