WRZESIEŃ Z JOGĄ NA ISCHII

Szczegółowe informacje
Data: 8.09 - 15.09.2023 Czas trwania: 8 dni Cena: od 830 euro Ilość osób: 18 Zapisz się
Program zajęć
Rano podział na grupy w zależności od zaawansowania: mysore/zajęcia prowadzone przez nauczyciela.
Popołudniu zajęcia tematyczne bez podziału na grupy, na których przyjrzymy się technice asan, zajmiemy się oddechem przeponowym i pracą z bandhami, znajdziemy modyfikacje asan, by każdy mógł w pełni skorzystać z praktyki. Będzie też trochę historii ashtangi oraz zagadnień z filozofii jogi. 2 sesje przeznaczymy również na sekwencję księżycową.
Sesje popołudniowe będziemy kończyć ćwiczeniami oddechowymi wprowadzającymi do medytacji.
Przybliżony plan warsztatów (oprócz wtorku)
– rano (przed śniadaniem) – ranna praktyka (z podziałem na grupy, grupa zaawansowana – 1 seria prowadzona ashtangi lub mysore, grupa początkująca – wprowadzenie do ashtangi)
– 10:00/10:30 – śniadanie
– 10:30 – 17:30 – czas wolny
– 17:30-19:00 – zajęcia jogi: technika asan, filozofia jogi, medytacja
– 19:30 – kolacja
W czasie wolnym spacery, kąpiele, ewentualnie zwiedzanie okolicy.
Uwaga! We wtorek odpoczywamy i śpimy dłużej. Można przeznaczyć ten dzień na dłuższą wycieczkę, na wyspie jest sporo ciekawych miejsc.

Ashtanga vinyasa joga jest dynamicznym stylem jogi, polegającym na synchroniizacji ruchu z oddechem. Praktyka, która jest formą medytacji w ruchu, przynosi ukojenie dla ciała a także dla umysłu. Pozbywając się napięć pozwalamy na swobodny przepływ energii przez nasze ciało. Koncentrując się na oddechu i na odliczaniu vinyas dajemy odpocząć zmęczonemu nadmiarem bodźców układowi nerwowemu. Założeniem ashtangi jest praca zarówno nad siłą jak i elastycznością, by przywrócić ciało do stanu równowagi. Budujące siłę przejścia pomiędzy pozycjami są tak samo ważne, jak same asany.

Sekwencja księżycowa została stworzona przez Mathew Sweenaya, jako odpowiedź na potrzeby jego uczniów praktykujących ashtangę. Działa rozluźniająco, w szczegołnóści na obszar bioder. Można ją praktykować w dni księżycowe (pełnia/nów), ale również w dni kiedy potrzebujemy spokojniejszej, mniej siłowej praktyki (a działającej równie głęboko).

MONIKA BALICKA:
Założycielka szkoły Yoga Loft.
Pasjonatka stylu Ashtanga Vinyasa Yoga. Uczy w tradycyjny sposób bazując na odliczaniu vinyas (czyli ruchów zsynchronizowanych z oddechem, z których stworzona jest każda sekwencja) i koncentrując uwagę na oddechu.
Ukończyła trening dla nauczycieli prowadzony przez Manju Pattabhiego Joisa: “The Primary Series” (1 seria ashtangi wg tradycji Sri K. Pattabhiego Jois’a).
Odbyła również 200 godzinny kurs z Beatą Darowską a certyfikowany przez Johna Scotta, który był jednym z pierwszych uczniów Pattabhiego Joisa – twórcy sytemu ashtanga. Jest rózwnież autoryzowaną nauczycielką sekwencji księżowcowej stworzonej przez Matthew Sweenaya.

Kochani! We wrześniu 2023 wracamy na włoska wyspę Ischia. Data: 8-15.09.2023! Zatrzymamy się w niezwykłej wiosce Sant Angelo, która jest wyłączona z ruchu samochodowego.

Zapraszamy gorąco (zarówno osoby już praktykujące ashtangę lub inny styl jogi, jak i również zupełnie początkujące) na wakacje z jogą na pięknej wyspie Ischia położonej we Włoszech.
Wyspa Ischia znana jest z niezwykle czystego morza i pięknych plaż.
Czarna, piękna i niezwykle bogata przyrodniczo – największa spośród wysp zatoki neapolitańskiej.
Jest wyspą wulkaniczna znaną z gorących źródeł mających uzdrawiające właściwości. Leczniczy charakter naturalnych term znany był już starożytności. Najpierw Grecy, a następnie Rzymianie budowali tu uzdrowiska dla rannych żołnierzy i chorych. Zapomniane w średniowieczu termy zostały odkryte w okresie renesansu.
ZAKWATEROWANIE. Wybraliśmy miejsce idealne na aktywny odpoczynek z jogą. Hotel prowadzony przez włoską rodzinę słynie z rozległego ogrodu pełnego kwiatów, drzew owocowych i oliwnych. Gospodarstwo jest położone na wzgórzu zapewniając spokój i ciszę oraz przepiękne widoki na morze a równocześnie jest położony blisko słynnej plaży Fumarole (zaledwie 200m) oraz 20 minut spacerem do malowniczej wioski Sant Angelo. Do dyspozycji będziemy mieli odkryty basen z ciepłą wodą oraz hydromasażem a także saunę i basen termalny położony w jaskiniach na terenie hotelu. Lecznicze właściwości wody termalnej przyspieszą regenerację ciała po intensywnej praktyce ashtangi 🙂
Zajęcia ashtangi oraz sekwencji księżycowej (rano z podziałem na grupy w zależności od poziomu zaawansowania) poprowadzi Monika Balicka, założycielka poznańskiej szkoły Yoga Loft.
Termin: 8-15.09.2023 (piątek-piątek)
Miejsce: Włochy, wyspa Ischia
Dojazd we własnym zakresie, osoby lecące z Polski mają dobre połączenie z Wrocławia do Neapolu. Z Neapolu co godzinę odpływają promy na wyspę Ischia.
Zapisy:
[email protected]
tel: 782087017
Cena:  (nie zawiera biletu lotniczego oraz podróży promem)
Pokój standard: 830euro – wpłata rezerwacyjna do 30.03.2023/ 880 euro cena regularna (wpłata po 30.03)
Pokój standard z widokiem na morze: 890 euro – wpłata rezerwacyjna do 30.03.2023/ 940 euro cena regularna 
Pokój superior z widokiem na morze: 970 euro – wpłata do 30.03.2023/ 1020 euro cena regularna.
(do pokoju 1 -osobowego dopłata w wys. 200 euro)
Miejsce gwarantuje wpłata rezerwacyjna w wys. 200 euro (może być równowartość w złotówkach) płatna na konto podane mailowo po dokonaniu zapisu.
Pozostała część wpłaty płatna przelewem do 15.07.2023
Uwaga
rezerwacji konkretnego pokoju można dokonać poprzez wpłatę zaliczki, decyduje kolejność wpłat!
Ze względów organizacyjnych nie przyjmujemy wstępnych zapisów.
Polityka zwrotów:
* przy rezygnacji do 30.03.2023 otrzymasz zwrot całej wpłaty rezerwacyjnej, potrącony o opłaty bankowe
* przy rezygnacji po 30.03, ponosisz koszty w wys. wpłaty rezerwacyjnej (200 euro)
* przy rezygnacji po 15.07 pobieramy całą wpłaconą kwotę

*W każdym z z wyżej wymienionych przypadków możesz odsprzedać warszaty innej osobie.

Cena zawiera:
– 7 noclegów w pięknie położonym ośrodku agroturystycznym w pokojach 2 -osobowych
– 2 posiłki: śniadanie oraz kolacja (napoje do kolacji są dodatkowo płatne)
– 2 razy dziennie zajęcia jogi z Moniką Balicką (rano z podziałem na grupy zaawansowania)w przestronnej sali do jogi wyposażonej w klocki, paski, maty (mimo to zalecamy by wziąć własną matę)
– dostęp do basenów, z przepięknym widokiem na zatokę neapolitańską
– dostęp do sauny i wód termalnych
Cena nie zawiera:
– dojazd, bilet lotniczy
– transport z lotniska w Neapolu do portu oraz rejs promem z Neapolu na wyspę
– ubezpieczenie
– ewentualne wycieczki na miejscu

Imie i nazwisko (wymagane)

Adres e-mail (wymagane)

Dodatkowe informacje / pytania