Jogowe wakacje nad Bałtykiem: lipiec 2024

Szczegółowe informacje
Data: 14.07 - 20.07.2024 Czas trwania: 7dni (nie-sob) Cena: od 2650zł Ilość osób: 18 Zapisz się
Wpłata rezerwacyjna
Nazwa: YOGA LOFT Numer konta: 07 1160 2202 0000 0004 5782 8553 Tytułem: IMIĘ I NAZWISKO, NAZWA EVENTU
Program zajęć
ASHTANGA VINYASA YOGA rozwija siłę i elastyczność, przywracając ciało do staniu równowagi. Jest podejściem do praktyki, w którym najważniejsze jest podążanie za oddechem, poprzez synchronizację każdego ruchu z wdechem lub wydechem. Zajęcia ashtangi dają efekt sauny i masażu jednocześnie, oczyszczają i uzdrawiają ciało. Regularna praktyka zapewnia prawidłową postawę i ładną sylwetkę, poprawia kondycję i samopoczucie. Czyni ciało elastycznym i silnym, a także działa na poziomie mentalnym uspakajając umysł
SEKWENCJA KSIĘŻYCOWA równoważy słoneczny charakter dynamicznej ashtangi. Jej podstawy są podobne jak w klasycznej ashtanga jodze. Utrzymujemy świadomą kontrolę nad oddechem wykorzystując oddech ujjayi. Nie występują w niej klasyczne przeskoki (vinyasy) za to wykonujemy supta vinyasy, które mimo, że są znacznie łagodniejsze, doskonale rozciągają ciało. Zamiast Powitań Słońca wykonujemy Powitania Księżyca. W pozycjach zostajemy dłużej niż zazwyczaj. Każdą pozycję rozpoczynamy od lewej strony, po to by przełamać schematy, których się wcześniej wyuczyliśmy. Lewa strona ciała reprezentuje intuicję i kobiecy aspekt ludzkiej natury (w przeciwieństwie do prawej symbolizujące analityczny umysł i męskie cechy). Lewa strona związana jest z przywspółczulnym układem nerwowym w sanskrycie zwanym Ida nadi lub Chandra nadi, dlatego też sekwencja księżycowa doskonale równoważy solarny i energetyczny aspekt praktyki ashtanga jogi.

termin: 14-20.07.2024


W lipcu zapraszamy na jogowe wakacje do Karwieńskich Błot –
klimatycznej nadbałtyckiej miejscowości, którą odwiedzamy co roku. Warsztaty poprowadzi Monika Balicka.
Zapraszamy zarówno osoby z doświadczeniem jogowym, jak i zupełnie początkujące! Zajęcia poranne będą się odbywać z podziałem na grupy zaawansowania. Będziemy praktykować dynamiczną ashtanga vinyasa jogę, która pomaga przywracać ciało do równowagi między siłą i elastycznością.
Poznacie również sekwencje stworzone przez Matthew Sweeneya – regeneracyną Moon oraz dynamiczną Sunshine, która jest modyfikacją 1 serii ashtangi.
Gdzie będziemy mieszkać? Wracamy po raz kolejny do Centrum Jogi Margo położonego w niezwykle klimatycznej miejscowości, w Karwieńskich Błotach. Karwieńskie Błota to urocza wioska położona nad samym morzem, dojście do plaży zajmuje pieszo około 20 minut, można również podjechać samochodem. W razie niepogody, kąpiele w Bałtyku można zamienić na relaks w basenie/saunie, które znajdują się na terenie ośrodka. Na miejscu można również skorzystać z regeneracyjnych masaży (za dodatkową opłatą). Mamy do dyspozycji pokoje 2 osobowe (z możliwością dostawki dla dziecka), oraz apartamenty 3 i 4-osobowe.
Data: 14-20.07.2024
Cena earlybird: 2650 zł (rezerwacja do 30.04.2024)
Cena regularna: 2790 zł (rezerwacja po 30.04.2024).
Wymagana jest wpłata rezerwacyjna w wys. 850 zł (w ciągu 2 tygodni od zapisu mailowego). Reszta kwoty płatna na konto do 10.06.2024.
Wpłata jest zwrotna w przypadku rezygnacji przed 30.04.2024. W przypadku rezygnacji po 30.04.2024 ponosisz koszty w wysokości wpłaty rezerwacyjnej, jednak możesz odsprzedać miejsce innej osobie.
Info i zapisy: [email protected]
W cenie:
– 7 dni/6 noclegów w pokoju 2 lub 3- osobowym, dostępne są również apartamenty rodzinne, zapytaj o cenę dla dziecka mailowo: [email protected].,
– pełne wyżywienie wegetariańskie, 3 posiłki dziennie,
– parawany, koce plażowe,
– 7-dniowe warsztaty ashtanga vinyasa yogi z podziałem na grupy zaawansowania (codziennie zajęcia ranne, 4 razy zajęcia popołudniowe z techniki asan, 1 raz wieczorna medytacja)
Dojazd we własnym zakresie!
Wymagana jest własna mata do jogi.
Warsztaty poprowadzi MONIKA BALICKA:
“Ashtanga vinyasa yoga – dynamiczny styl, którego nauczam jest moją miłością, pasją i sposobem na życie od 8 lat. Regularna praktyka, w skupieniu na oddechu, z obserwacją własnego ciała, w konfrontacji z myślami prowadzi do poznawania siebie, do odkrywania swoich lęków, napięć psychicznych, które budują napięcie w ciele. Pracując z tymi napięciami, uwalniając ciało od nich, poczujesz cudowną lekkość bytu wykraczającą poza sferę czysto fizyczną. Odkryjesz medytacyjny charakter praktyki, wzmacniając przy okazji ciało. Do zobaczenia“.

Imie i nazwisko (wymagane)

Adres e-mail (wymagane)

Dodatkowe informacje / pytania