Szkolenie YACEP – asysta nauczyciela jako wsparcie w praktyce ashtangi

Szczegółowe informacje
Data: 5.09 - 8.09.2024 Czas trwania: 4dni (czw-niedz) Cena: od 2490zł Ilość osób: 18 Zapisz się
Wpłata rezerwacyjna
Nazwa: YOGA LOFT Numer konta: 07 1160 2202 0000 0004 5782 8553 Tytułem: IMIĘ I NAZWISKO, NAZWA EVENTU
Program zajęć
Czwartek 5.09
16:00 – zakwaterowanie
17:00-19:00 – 1 seria prowadzona, Monika
19:00 – kolacja
20:00 – 21:00 – fizjologia oddechu, Alicja
Piątek 6.09
7:30-9:30 – praktyka w stylu mysore, Alicja i Monika
9:30 – śniadanie
11:00-14:00 – asysty w pozycjach stojących, Alicja i Monika
14:00 – obiad
16:00-18:30 – asysty w pozycjach siedzących, Alicja i Monika
18:30 – kolacja
20:00-21:00 – techniki oddechowe, Monika
Sobota 7.09
7:30-9:30 – praktyka w stylu mysore, Alicja i Monika
9:30 – śniadanie
11:00 – 14:00 – warsztaty stania na rękach, Alicja
14:00 – obiad
16:00 – 18:30 – asysty wybranych pozycji 1 i 2 serii, Alicja i Monika
18:30 – kolacja
20:00-21:00 – techniki oddechowe, Alicja
Niedziela 8.09
7:30-9:30 – 2 seria prowadzona
9:30 – śniadanie
11:00 – 14:00 – asysty w wygięciach, pozycje 2 serii, dropbacki, Alicja i Monika
14:00 – obiad
15:00 – wykwaterowanie, powrót
Program wyjazdu zawiera:
— zajęcia mysore, podczas których w skupieniu przechodzicie przez praktykę własną. Praktyka własna jest nieodzownym fundamentem, który pozwala rozwijać swoje kompetencje w uczeniu.
— pierwszą i drugą serię prowadzoną
— 3 bloki poświęcone teorii, filozofii i przede wszystkim praktyce związanej z udzielaniem korekt/asyst na zajęciach. Pozycje stojące, wybrane pozycje pierwszej i drugiej serii ashtangi.
— dwa warsztaty, podczas których będziemy uczyć się stania na rękach oraz techniki wygięć i dropbacków — wraz z bezpieczną i wspierającą asystą (technika stania na rękach oraz technika wygięć).
— 3 sesje pranajamy i zajęć poświęconych fizjologii oddechu.

Zapraszamy Was serdecznie na akredytowany przez Yoga Alliance kurs doszkalający YACEP 25h „Asysta nauczyciela jako wsparcie w praktyce ashtangi” z Moniką Balicką i Alicją Rozwadowską. Kurs jest wyjazdowy, odbędzie się w terminie 5-8 września w naszej ukochanej miejscówce — w Domu Łowyń.


termin: 5-8 września 2024 (czwartek-niedziela)


zapisy: [email protected]


Wrześniowy kurs doszkalający będzie wypełniony praktyką ashtangi, techniką i doświadczaniem:
jak podczas każdego wyjazdu czekają Was poranne zajęcia mysore, podczas których zadbacie o swoją praktykę własną. Pozostały czas wypełniamy dla Was po brzegi intensywną nauką korekt, warsztatami tematycznymi i zajęciami oddechowymi.
Podczas bloków poświęconych korektom i asystom w ashtandze przybliżymy Wam naszą filozofię związaną z udzielaniem pomocy w praktyce, omówimy podstawy teoretyczne i różne sposoby na komunikację z uczniem podczas zajęć. Przede wszystkim jednak będziemy praktykować i doświadczać różnych rodzajów pomocy na macie, rozwijając swoje kompetencje nauczycielskie.
Zależy nam na Waszej praktyce; zdarza nam się widzieć niepewność młodych nauczycieli w podejściu do korekt, w tym również zbyt częste lub niewprawne asystowanie. Wierzymy, że trzeba wiele wprawy i rzetelnej praktyki korekt manualnych z informacją zwrotną od drugiej osoby, by móc używać tego narzędzia w wyważony i odpowiedni sposób — taki, który będzie wspierał osoby praktykujące na macie, w żaden sposób ich nie przeciążając.
Dla kogo?
Kurs doszkalający jest przeznaczony głównie dla osób uczących, które chciałyby nabrać większej pewności w stosowaniu korekt manualnych i werbalnych w dobrej i wspierającej przestrzeni. Czy można uczestniczyć w kursie nie będąc nauczycielem? Oczywiście! Tego rodzaju doświadczenie jest niezwykle wspierające dla nas jako praktykujących.
Miejsce: Dom Łowyń
Data: 5-8 września 2024
Cena earlybird: 2490zł (przy rezerwacji do 30 czerwca)
Cena regularna: 2650zł (rezerwacja po 30 czerwca)
Wymagana jest wpłata rezerwacyjna w wys. 990zł (w ciągu 2 tygodni od zapisu mailowego).
Uwaga! Jeśli potrzebujesz fakturę, prześlij swoje dane zanim zrobisz przelew.
W CENIE:
– szkolenie w wymiarze 25 godzin pod okiem 2 nauczycielek: Moniki Balickiej i Alicji Rozwadowskiej, zakończone uzyskaniem certyfikatu akredytowanego przez Yoga Alliance
– 3 noclegi w Domu Łowyń (przestronne pokoje 2/3/4 – osobowe)
– pełne wyżywienie wegetariańskie
Prowadzące:
MONIKA BALICKA
Nauczycielka jogi z wieloletnim doświadczeniem, właścicielka poznańskiej szkoły Yoga Loft, szkoleniowiec YACEP.
Jej przygoda z jogą rozpoczęła się w 2010 roku. Od kilkunastu lat praktykuje w nurcie ashtanga vinyasa, której uczy wg tradycyjnej metody z Indii, zachęcając uczniów na zajęciach do samodzielnej pracy, sprzyjającej rozwijaniu uważności i świadomości ciała. Zainspirowana nauczaniem Johna Scotta, ukończyła kurs nauczycielski zgodny z jego nauczaniem (kurs 1 serii ashtangi pod okiem Beaty Darowskiej na poziomie RYT 200).
Kurs nauczycielski 2 serii ashtangi ukończyła u swojego pierwszego nauczyciela i mentora, Mateusza Dekera. Obecnie jest certyfikowaną przez Yoga Alliance nauczycielką na poziomie RYT 500 oraz szkoleniowcem, przygotowującym przyszłych nauczycieli jogi. Od lat prowadzi regularne zajęcia w swojej poznańskiej szkole Yoga Loft. Organizuje liczne warsztaty wyjazdowe w Polsce i za granicą.
W 2019 roku spotkała na swojej drodze Matthew Sweeneya, u którego ukończyła na Bali kurs nauczycielski w nurcie Vinyasa Krama, uprawniający do nauczania sekwencji Moon oraz Sunshine.
ALICJA ROZWADOWSKA
Certyfikowana przez Yoga Alliance nauczycielka ashtangi E-RYT200 (John Scott Yoga), szkoleniowiec YACEP. Od 2019 roku prowadzi regularne zajęcia grupowe, indywidualne, warsztaty wyjazdowe i stacjonarne w poznańskiej szkole Yoga Loft. Ashtanga vinyasa joga jest jej codzienną praktyką własną od 2016 roku. Ukończyła kurs nauczycielski pranajamy i medytacji w pracowni Agnieszki i Macieja Wielobobów. Pogłębia swoją wiedzę w obszarze technik oddechowych, uczestnicząc w kursach i szkoleniach w tej dziedzinie (m.in. kurs instruktorski metody Butejki). Od kilku lat rozwija swoją pasję do handbalancingu, a płynące z niego doświadczenie wykorzystuje na swoich zajęciach.

DOM ŁOWYŃ
To przepiękne miejsce z bezpośrednim dostępem do cichego jeziora, w otoczeniu wzgórz i lasów. Wyróżnia je wyjątkowa, pełna smaku kuchnia, wykorzystująca najlepsze składniki ze sprawdzonych źródeł. To miejsce, do którego wracamy z przyjemnością od lat.
W Domu Łowyń czekają na nas wygodne, przestronne pokoje z łazienkami, duży salon z kominkiem, biblioteczką, kolekcją gier planszowych i dobrych filmów, praktyczna jadalnia z aneksem kuchennym.
Cudownie spędza się tutaj czas!
Miejsce położone jest godzinę drogi od Poznania, trzy godziny od Warszawy, 30km od autostrady A2 (węzeł Nowy Tomyśl).

 

Imie i nazwisko (wymagane)

Adres e-mail (wymagane)

Dodatkowe informacje / pytania